Какие выводы и цели Ваших рассуждений?

Автор Instead, декабря 25, 2008, 03:02:15

« назад - далее »

averin

Цитата: moscow от января 28, 2009, 01:17:32  
В статті все класно. Одне не зовсім зрозумів:
Хто інвестує викуплену валюту назад в США? Хіба її не утримують як резерв?
Якщо можна коротко ;) дуже дякую.

Очень коротко. :)

"По состоянию на 30 марта 2008 г. резервные валютные активы Банка России были инвестированы в следующие классы инструментов:
депозиты и остатки по корреспондентским счетам – 15,9%,
сделки РЕПО – 18,1%,
ценные бумаги иностранных эмитентов – 66% .
Ценные бумаги иностранных эмитентов представляют собой в основном купонные государственные облигации США, Германии, Соединенного Королевства, Франции, Нидерландов, Австрии, Бельгии, Испании, Финляндии, Ирландии, дисконтные и купонные ценные бумаги агентств указанных стран.

Географическое распределение резервных валютных активов по состоянию на 30 марта 2008 г.

На США приходилось 35,3% активов,
Германию – 16,2%,
Францию – 12,4%,
Соединенное Королевство – 11,5%,
Швейцарию – 7,3%,
остальные страны – 17,2%."

Подробнее можете прочесть в обзоре Центробанка:
http://www.cbr.ru/publ/Obzor/2008-04_res.pdf

averin

Цитата: moscow от января 28, 2009, 01:22:57  
Ідея наступна: прив'язати горшову одиницю не до умовного товару - золото, продукція, чи якась стійка валюта, а до електроенергії наприклад? Припустимо 1грн=10кВт. Тобто держава гарантувала б вартість грошей енергоресурсом. Важковато обезцінити 1 кілоджоуль - отже в бізнесу було б на одну проблему менше - нестабільна внутрішня грошова одиниця.

В кого є які роздуми з цього приводу? Особливо цікавлять переваги і недоліки такого рішення і шляхи його впровадження. Це могло би розв'язати основне питання статті та встановити справедливість. Я тад думаю...

Этот вопрос обсуждался в инете очень активно несколько лет назад.
В действительности такое невозможно.
Страны в мире очень сильно разнятся по производимой энергии. И такая денежная единица одномоментно сделает сказочно богатыми страны с избытком электроэнергии. (например Украину) и заставит обнищать другие.
Мало кто из обделенных пойдет на такой передел.

К тому же в отличии от "золота", - такой товар можно неплохо производить. Что в конечном итоге приведет к сильному перекосу структур экономики многих стран. (В них подавятся все отрасли, кроме энергетических). А избыток производства такой денежной единицы даже на несколько процентов свыше от необходимых реальных потребностей, будет приводить к непропорционально быстрой инфляции.

В общем сложно от такой денежной единицы ожидать долговременной стабильности.
Деньги нужно не привязывать к каким-то отдельным товарам. (Золото исключение. Так как его невозможно производить в некопеечных объемах. Но у него другой недостаток. Когда экономика при развитии требует больше денег для сохранения структуры цен, - невозможно эмитировать добавочную массу)

ПОэтому деньги должны привязываться ко многим товарам. Причем "сырьевого и энергетического типа", а не к чулкам, финансовым активам или "книжкам". (То есть не к конечной потребляемой продукции.)
И..., что куда важнее, - за ними нужен общественный (по крайне мере государственный) и очень жесткий контроль.
Уже даже открытая отчетность и публикация информации по основным реальным денежным потокам страны, будет с намного меньшими искажениями формировать цены. Как внешние, так и внутренние.
Но это комплексная проблема. Которая начинается с понимания "демократии" не как свободы "ушлой-личности" от общества. А свободу общества от "ушлых-личностей".

moscow

Цитата: averin от января 28, 2009, 12:27:42  
А избыток производства такой денежной единицы даже на несколько процентов свыше от необходимых реальных потребностей, будет приводить к непропорционально быстрой инфляции.


Цікаво як в реальності можша зінфлювати 10 кВт?
Припустимо Україна прив'залась до кВт... (хоч думаю долар буде проти)
Інша країна зробить спам - вийде на наш ринок і виготовить 1 мрд дол? - Це ВВП+
Продасть нам із закордону? Нафіг нам? Ми самі маємо... Нехай - надлишок перведемо в Алюміній!...
Свій народ головне щоб вірив у стабільність кровно заробленого, а держава гарантувала, я думаю.

P.S. Спробую пошукати в неті обговорення, про які ви згадали. Дякую!

averin

Цитата: moscow от января 28, 2009, 01:23:50  
Цікаво як в реальності можша зінфлювати 10 кВт?

Да ну в общем так же, как и золото (во время открытия америки, его довольно много отобрали у индейцев и у испанцев оно сильно подешевело), или любой другой товар-эквивалент. Просто перепроизвести.
Все побегут "делать деньги" и будет у Вас к примеру в стране куча электростанций производящих "электро-деньги", а сельское хозяйство придет в упадок.
Вы будете согласны хоть по мегаватт-часу давать за буханку, а никто их брать не будет. Просто не нужно. А хлеба нет.

moscow

Цитата: averin от января 29, 2009, 03:54:55  
и будет у Вас к примеру в стране куча электростанций производящих "электро-деньги", а сельское хозяйство придет в упадок.


Я хочу називати це панацеєю від усіх проблем, але це ближче буде до надлишкових ресурсів, як на близькому сході з нафтою, до тогож наші енергетичні системи планують об'єднати з Европейськими.
А що до товару - такогояк хліб - його або привезуть , або виготовлять при певних енергозатратах. Світ енергетезується і подумайте років за 50 - 100? Що може бути основним джерелом енергії, як не ел.енергія? Чому не бути першим?

P.S. Виробництво будь-якої енергії - дорога річ! :-[ До того ж це варіант відповіді на вашу статтю, як не помиляюсь.
З повагою...

Росомаха

А як вам ідея - прив'язати гроші до праці?
(зразу згадуються трудодні в колгоспах...)

Наприклад: 1 грн = 5 хвилин роботи;
Тоді усі стануть більше робити???

Думаю проблема в слові "прив'язати". Цей термін здається мені дуже примітивний і нереальний на сучасному етапі.
Для стабільності грошової системи потрібно щоб грошова маса була стабільною, щоб об'м її залишався на одному рівні. А в'язати нічого не треба.

moscow

Цитата: Росомаха от января 30, 2009, 08:21:29  

Думаю проблема в слові "прив'язати".

Підберіть інще слово, яке вам подобається. Головне, як на мене зміст - захистити працю людини і її відшкодування. Невже ви не перейшли би на грошову одиницю, за яку ви могли би скористатись електроенергією на N-ну суму, чи отримати інші енергоресурси на N-ну суму, чи інший товар... Думаю ніхто би не бігав по обмінниках і не шукав - як зберегти свої кошти.

Я знаю багато складніших недоліків, якімогли би виникнути - стабільна грошова одиниця - це її постійне зміцнення, а це як ви розумієте - ускладнення експорту. Погляньте на саудівську аравію...Так прийшлось би збільшити кількість експортної електроенергії, для компенсації імпорту (можливо).
Є ще одна технічно - юридична проблема - це видача на вимогу вартості енергоодиниці - з борту судна, як це кажуть на світових ринках, чи з доставкою в межах країни.

Я писав - інфляція - зручна для керівництва - це податок з громадян! Проти цього буде в першу чергу влада. Я противник комунізму, проте необхідно захищати тих, хто працює, а не наживається на курсових різницях :-\

Росомаха

Може я не зрозуміло висловився... Але ще раз кажу:
З допомогою чого ви будете прив'язувати??? Як???
Якщо це будуть папірці, на яких буде написано: забезпечується 10 кіловатами щирої електроенергії. То всеодно їх розкрутять мультиплікатором і вони зінфлюють.
І люди зможуть купити по номінальній ціні лише електроенергію, але електроенергетична галузь тоді загнеться.

Електроенергія - це ТОВАР!!!
Вам вже казали.

Лише вільні від інфляції гроші зможуть забезпечити справедливий рух коштів у суспільстві!
А усілякі "привязки" це просто фікція, самообман, бо вони не міняють ПРАВИЛ  гри.

ЧЕРЕП

Інфляції не буде, якщо монополію на виробництво електроенергії держава збереже за собою.
Але взагалі я думаю - це брєдова ідея. Краще було б гривню "відв'язати" від іноземних валют.

moscow

Цитата: Росомаха от января 30, 2009, 12:04:46  
Електроенергія - це ТОВАР!!!

Згоден. (значить має різну собівартість - тобто не стабільну)
Але з золотом було погірше - його раз і бракнуло для всіх!

Будь яка грошова одиниця - це просто віра в її число.
Не хочу вірити, хочу, щоб мені гарантували!

Що до мультиплікатора - це спекуляції, як я розумію,які обезцінюють будь яку ідею.
Може краще відмінити проценти і залишити в світі тільки реальні гроші? ???

Може ви маєте якісь свої ідеї, бо я тут не давно і всього ще не перечитав.
З цікавістю ознайомлюсь :)

------------------------------------------------------------------------
Що просте то геніальне.

moscow

Цитата: ЧЕРЕП от января 30, 2009, 05:17:02  
Краще було б гривню "відв'язати" від іноземних валют.

Як я знаю гривню і відв'язали від іноземної валюти на весні минулого року, щоб розпочати процес її девальвації.

Усі розцінюють гроші як товар, який має якусь величину. Проте колись всі точно знали що це за величина - золота, чи срібна монета, хвіст від хряка чи 1/33 від троїцької унції. Ніхто не задумується, що таке 1 євро. Усі знають, що це буханка дешевого хліба. А років через 10 - за ці гроші вони не куплять цієї ж буханки.

Моя ідея - це зменшення ризиків грошової одиниці, як відновлюваного товару. Так, як хтось писав. можна побудувати термояд і вартість електроенергії впаде в рази, а з нею і валюта що до неї прив'язана (якщо не вимремо від глобального потепління). Але на електромобілі за ці жгроші ви проїдете таку ж відстань як і завжди чи переорете 1 га землі. невже в цьому немає ніякої логіки?

averin

Цитата: moscow от января 30, 2009, 06:23:42  
на електромобілі за ці жгроші ви проїдете таку ж відстань як і завжди чи переорете 1 га землі. невже в цьому немає ніякої логіки?

Логика конечно в этом есть. И вполне здравая. Деньги должны иметь некую привязку к реальности, иначе это просто "символы".
Но и до абсурда это не нужно доводить. (почему к примеру нельзя привязать деньги к куриным яйцам? Яйцо же оно и в африке яйцо.)

Но для того чтобы представлять себе проблему, попробуйте прочесть эту статью.
http://www.economics.kiev.ua/index.php?id=470&view=articles
Особенно в части моно- и многотоварных финансовых систем.

Росомаха

#42
Ні, в африці воно буде страусячим! ))))
А в Антарктиді - пінгвіняче)))
Всеодно буде не рівний курс. Їх доведеться прив'язувати. І без струму мабуть не обійдеться.)))

Росомаха

Я прихильник вільних від інфляції грошей, по теорії Гезеля.

moscow

#44
Цитата: averin от января 30, 2009, 09:43:44  
Логика конечно в этом есть.
:)
Цитировать
Но для того чтобы представлять себе проблему, попробуйте прочесть эту статью.
http://www.economics.kiev.ua/index.php?id=470&view=articles
Особенно в части моно- и многотоварных финансовых систем.

Прочитав. Дякую,  Згоден з усім практично.
Цитировать... Для потребителя не имеет никакого значения ни дизайн добытой нефти, ни дизайн слитков алюминия, ни дизайн кусков добытого угля, ни дизайн киловатт-часов. В каком бы виде вы не выдали бы на-гора эти продукты, их потребительские свойства не изменятся. Следовательно, подобные товары можно принять в качестве базиса финансовой системы. Мы получим практически такую же систему, какая есть в Соединенных Штатах. При этом мы избежим отрицательного эффекта монотоварной системы, а именно того, что огромные запасы золота лежат "мертвым грузом" на складах казначейства.

Все вірно. Просто електроенергія тут є найліквіднішим товаром, як на мене. Та й саме явище вартості грошової одиниці може вилізти лише під час атаки на економіку як внутрішньої, так і зовнішньої. І тут як було сказано - потрібна така собі монополія, або прерогптива доступу до електро-(енерго)-ресурсу., щоб погасити запит на вимогу. Кількість продукованої енергії не підраховував. Але держава мала би мати в резерві припустимо 10% від ВВП в енергетичному ресурсі (протягом року звичайно,  електрику в каніс не продаш, якщо це не акамулятор ;D)

А у всьому іншому така грошова одиниця не вносить в світову економіку нічого нового - тільки стабілізує довіру в грошову одиницю в середині країни.
ЦитироватьЭто просто удаление одного из элементов нестабильности.
Таку економіку теж можна знищити розгромивши електростанції, або викупивши їх і зупинивши.

Ще раз кажу - я не пропоную змінити світову економіку. Бо як би світ прийняв таку пропозицію ми би пригнули в майбутнє - зоряні війни, тільки карткові рахунки, енергетичне рабство, тотальний контроль зі сторони системи і т.і. Чомусь зразу згадуються якісь фантастичні фільми майбутнього... Не по собі якось :-\

Все ж лишається запитання - які юридичні передумови можливості такого впровадження - Закон ВР, Постанова НБУ, Вказівка президента? (в референдуми я не вірю :(, в нас не швейцарія)...